20230928 083746

W dniach 28-29 września 2023r. klasa 3D pod opieką nauczycieli Jana Kosiora,  Kacpra Szwedo i wychowawcy Krzysztofa Śnieżka uczestniczyła w wycieczce klasowej, podczas której uczniowie i opiekunowie przez dwa dni zapoznawali się z niepowtarzalnym dziedzictwem przyrodniczym i kulturowym Beskidów (Wysowa, Krynica, Muszyna).

Swoją górską wyprawę rozpoczęli od zwiedzania rezerwatu przyrody "Prządki" i pobliskiego zamku "Kamieniec". Bardzo ważnym miejscem, które odwiedzili, było też Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce koło Krosna. Dopiero po zakwaterowaniu w domkach w Ośrodku Wczasów Rodzinnych w Wysowej i posileniu się obiadokolacją spotkali się przy grillowanej kiełbasce. To wtedy do późnych godzin nocnych niżańscy licealiści integrowali się w grupkach przy dźwiękach ukulele. Na drugi dzień - po śniadaniu i wykwaterowaniu - udali się przez Krynicę do Muszyny, skąd ruszyli szlakiem turystycznym na Jaworzynę Krynicką, a następnie trasą zjazdową do Czarnego Potoku. Ten wielogodzinny i wyczerpujący marsz uczniowie na pewno zapamiętają na długo.

Warto dodać, że przez cały czas pobytu w górach uczestnikom górskiej wyprawy dopisywała pogoda, uatrakcyjniając dodatkowo  bardzo udaną wycieczkę klasową.