PODSUMOWANIE AKCJI GÓRA GROSZA 2013


 

  W tegorocznej edycji akcji „Góra Grosza” udział wzięły wszystkie klasy naszego liceum. Wspólnie zebraliśmy 876,66 zł. Pieniądze te zostaną przekazane na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

  Samorząd Uczniowski informuje, iż międzyklasowy konkurs wygrała klasa Ib, która  zebrała najwięcej pieniędzy - ogółem 177,40 zł i to ona w nagrodę będzie zwolniona z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi w wybranym dniu. Wszystkim, którzy poparli działania władz Samorządu Uczniowskiego, dziękujemy za okazaną pomoc.

 

Rodzaj monety

Liczba monet

Razem w złotych

1 gr

9451

94,51

2 gr

4970

99,40

5 gr

3367

168,35

10 gr

1223

122,30

20 gr

653

130,60

50 gr

127

63,50

1 zł

85

85,00

2 zł

24

48,00

5 zł

13

65,00

inne

-

-

RAZEM

19913

876,66

  Zapraszamy rodziców/prawnych opiekunów uczniów klas I, II, III na spotkanie z wychowawcami klas. Spotkanie odbędzie się 14 kwietnia 2021 r. (środa) w aplikacji Microsoft TEAMS wg harmonogramu: 16.30 – 17.00 – klasy I 17.00 – 17.30 – klasy II po szkole podstawowej 17.30 – 18.00 – klasy II po gimnazjum 18.00 – 18.30 – klasy III O szczegółach logowania rodzice/prawni opiekunowi zostaną powiadomieni poprzez dziennik...
IMAGE     W związku z wprowadzonymi zmianami w prawie oświatowym informujemy, że od dnia 12 kwietnia 2021 r. do 18 kwietnia 2021r. przedłużone zostało ograniczenie funkcjonowania szkoły. Zajęcia w tym czasie  dla uczniów realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (kształcenie zdalne).    WAŻNE TERMINY do 14.04.2021r. - poinformowanie uczniów klas III o przewidywanych rocznych...
IMAGE      Pod takim tytułem odbędzie się spotkanie, które otworzy drugą edycję projektu „Przybij piątkę nauce”, realizowanego przez Wyższą Szkoła Informacji i Zarządzania w Rzeszowie.   Wydarzenie odbędzie się 18.03.br. o godz. 18.00 na kanale YouTube oraz na Facebooku WSIZ. https://www.facebook.com/events/2802788013382895      Wykład wygłosi dr Tomasz Rożek – dziennikarz naukowy,...
IMAGE      W lutym i marcu br. uczniowie Czarnieckiego uczestniczyli w lekcjach online prowadzonych przez pracowników Państwowego Muzeum na Majdanku. Muzeum to powstało w miejscu byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego, który znajdował się na peryferiach Lublina od października 1941 r. do lipca 1944 r. Jest pierwszym muzeum upamiętniającym ofiary II wojny światowej. W ramach lekcji historii i społeczeństwa edukator...
IMAGE    Męska część Zarządu Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku składa wszystkim kobietom z okazji ich święta życzenia tego, co najlepsze; zwłaszcza dużo miłości, zdrowia, uśmiechu na twarzy i spełnienia wszelkich najskrytszych marzeń.    Naszym Profesorkom, Paniom z administracji i obsługi życzymy dodatkowo cierpliwości i zadowolenia...
IMAGE     W lutym br. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielki Anny Andres uczestniczyli w spotkaniach online organizowanych przez Państwowe Muzeum na Majdanku. Zajęcia poprowadziła Mirella Rusek - Pora, która w oparciu o treść komiksu pt. "Chleb wolnościowy" Pawła Piechnika przedstawiła historię byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku.   Podczas warsztatów zostały poruszone kwestie,...
IMAGE         Od 2011 r. 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to data symboliczna, ponieważ tego dnia w 1953 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie władze komunistyczne dokonały egzekucji przywódców IV Głównego Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Z okazji 68. rocznicy tego wydarzenia w niżańskim liceum w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci...
IMAGE     Od 1 do 28 lutego br. trwa głosowanie na Europejskie Drzewo Roku 2021. Polskę reprezentuje lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej.    Nasza kandydatka rywalizuje z 14 drzewami z 14 europejskich krajów. Wygra, o ile zdobędzie najwięcej głosów wśród internautów.Zwycięzcę poznamy dopiero 17 marca podczas ceremonii ogłoszenia wyników, która w tym roku ze względu na pandemię...
IMAGE     12 lutego br. uczniowie klasy 3a w ramach edukacji prawnej uczestniczyli w lekcji online na temat prawa rodzinnego i opiekuńczego. W roli eksperta tradycyjnie wystąpiła znana już młodzieży sędzia Paulina Janik, pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie.   Podczas spotkania prowadząca zajęcia omówiła wybrane normy prawne regulujące majątkowe i niemajątkowe stosunki między małżonkami i krewnymi, a...
IMAGE   Zarząd Fundacji Bronisławy i Tadeusza Kulczyków na posiedzeniu w dniu 15 lutego 2021r. podjął decyzję o ogłoszeniu naboru wniosków o przyznanie Stypendium Fundacji Bronisławy i Tadeusza Kulczyków dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku w sesji wiosennej w roku szkolnym 2020/2021.   Stypendium Fundacji Bronisławy i Tadeusza Kulczyków dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im....
IMAGE           W związku z wprowadzonymi zmianami w prawie oświatowym informujemy, że od dnia 15 lutego 2021 r. do 28 lutego 2021r. przedłużone zostało ograniczenie funkcjonowania szkoły. Zajęcia w tym czasie dla uczniów realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (kształcenie zdalne). PRZYPOMINAMY RÓWNIEŻ. 1. Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub...
IMAGE     09 lutego br. odbyło się drugie z cyklu zaplanowanych wykładów z edukacji prawnej dla uczniów niżańskiego liceum. Po raz kolejny w rolę słuchaczy wcielili się nie bez powodu maturzyści o profilu humanistyczno-prawniczym. Zajęcia poprowadziła znana już młodzieży Paulina Janik, Asystent Sędziego w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie, Doktorantka w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Wykład był możliwy w...
IMAGE     Maria Garus w pojedynkę i bez przygotowania przejechała rowerem trasę z Alaski do Argentyny (ok. 24 000 km). W jednym momencie zdecydowała się porzucić dotychczasowe życie i udać się w wymarzoną podróż. Wystąpiła w webinarium, zorganizowanym pod auspicjami Śląskiego Festiwalu Nauki. Spotkanie niżańskich licealistów z tą niesamowicie odważną kobietą zaplanowała wychowawczyni kl. 2cg, Marta Kapica....
IMAGE     W rocznicę wyzwolenia byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Z tej okazji w naszej szkole odbył się cykl zajęć edukacyjnych, przeprowadzonych w formie online z udziałem przewodników i edukatorów Muzeum POLIN w Warszawie. Sprawcy – ofiary - świadkowie To tytuł warsztatów, które w dniu 25.01.br. poprowadził...
IMAGE     28 stycznia br. uczniowie klasy 3a wzięli udział w wykładzie pt. „Po co jest proces karny?” zorganizowanym przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie.    Spotkanie poprowadziła prof. Monika Całkiewicz, Kierownik Katedry Prawa Karnego. Na początku przybliżyła słuchaczom zagadnienia dotyczące rodzajów i zasad postępowania karnego, praw i obowiązków stron procesowych, poszanowania interesów...
         W tym roku szkolnym z okazji Mikołajek w naszym Liceum zorganizowany został krzyżówkowy konkurs mikołajkowy. Łącznie wpłynęło 8 prac, które były oceniane w następujących kategoriach: estetyka, trudność, kreatywność, słownictwo, zgodność z przedmiotem. Jury w składzie: mgr Beata Wasyl, mgr Sylwia Matyka, mgr Patrycja Pipska, Łukasz Brzeziński, Maximilian Sokołowski i Alicja...
      Informujemy, że od 02 lutego 2021r. zmian w deklaracjach i potwierdzenia zgodności danych można dokonać wg harmonogramu: 02.02.2021 wtorek - w godz. 12.30 do 14.30 03.02.2021 środa - w godz. 15.00 do 15.30, - ZMIANA 04.02.2021 czwartek - w godz. 13.30 do 14.30 05.02.2021 piątek – w 12.30 do 14.30 Przypominamy, że wszystkie zadeklarowane przez zdających egzaminy w części ustnej są anulowane z mocy prawa. ...
IMAGE         Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 30 stycznia 2021 roku zmarł Czesław Korczak – dyrektor niżańskiego liceum w latach 1968-1971. Wytrawny pedagog, świetny organizator, człowiek o wysokim morale, zawsze zaangażowany w działalność na rzecz oświaty. Oprócz pełnienia funkcji dyrektora, nauczał w Czarnieckim matematyki. Od lat 70. pracownik administracji oświatowej – zastępca inspektora oświaty,...
IMAGE     W związku z wprowadzonymi zmianami w prawie oświatowym informujemy, że od dnia 01 lutego 2021 r. do 14 lutego 2021r. przedłużone zostało ograniczenie funkcjonowania szkoły. Zajęcia w tym czasie dla uczniów realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (kształcenie zdalne).   PRZYPOMINAMY RÓWNIEŻ. 1. Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie...
  Zapraszamy rodziców/prawnych opiekunów uczniów klas I, II, III na spotkanie z wychowawcami klas. Spotkanie odbędzie się 29 stycznia 2021 r. (piątek) w aplikacji Microsoft TEAMS wg harmonogramu: 16.30 – 17.00 – klasy III 17.00 – 17.30 – klasy II po gimnazjum 17.30 – 18.00 – klasy I 18.00 – 18.30 – klasy II po szkole podstawowej O szczegółach logowania rodzice/prawni opiekunowi zostaną powiadomieni poprzez dziennik...
IMAGE     Dumą każdej szkoły są najzdolniejsi uczniowie. Tak jest i w przypadku naszego Liceum, które może się pochwalić licznym gronem stypendystów. Są wśród nich zarówno beneficjenci Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego, jak i Programu Stypendialnego Fundacji Bronisławy i Tadeusza Kulczyków.   STYPENDYŚCI PREZESA RADY MINISTRÓW Szansę na uhonorowanie Stypendium Prezesa...
IMAGE     22 stycznia br. odbyło się kolejne spotkanie online w ramach akcji zatytułowanej „Zaproś wykładowcę”, zorganizowanej przez Biuro Promocji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Tym razem w rolę słuchaczy wcielili się uczniowie klasy 3a. Dzięki inicjatywie nauczycielki Anny Andres wzięli udział w wykładzie zdalnym dra Miłosza Puczydłowskiego, pracownika Instytutu Filozofii i Socjologii....
IMAGE     Informujemy, że biblioteka szkolna jest otwarta dla uczniów od wtorku do piątku w godzinach 13.00 – 15.00. Korzystanie z biblioteki odbywa się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.
     Przypominamy uczniom klas trzecich, że do 07 lutego 2021 roku każdy maturzysta - możne dokonać zmian w deklaracjach maturalnych. - ma obowiązek sprawdzić i potwierdzić poprawności danych z deklaracji wprowadzonych do systemu   W związku z tym podajemy terminy dokonywania zmian oraz sugerowany rozkład uczniów wg numeracji w dziennikach:   Klasa 3a: środy (od 1do 12) w godz....
IMAGE            Zapraszamy do lektury nowego okolicznościowego numeru gazetki. Mamy nadzieję, że jej zawartość treściowa przywoła wspomnienia niedawno przeżytych chwil świątecznych, pozwoli zachować przyjemne wrażenia oraz  nastroi pozytywnie na kolejne tygodnie nauki szkolnej w nowym 2021 r.    Redakcja „L.O. TNISKO”      
IMAGE    W związku z wprowadzonymi zmianami w prawie oświatowym informujemy, że od dnia 18 stycznia 2021 r. do 31 stycznia 2021r. przedłużone zostało ograniczenie funkcjonowania szkoły. Zajęcia w tym czasie  dla uczniów realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (kształcenie zdalne). Przypominamy terminy związane z klasyfikacją: - do 19 stycznia 2021r. – poinformowanie poprzez e-dziennik...
IMAGE        Miło nam poinformować, że niżański maturzysta, Adrian Gumiela, zakwalifikował się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. Uczeń naszego liceum od września 2020 r. realizuje indywidualny program nauczania z matematyki pod kierunkiem nauczycielki Marty Kapicy. Od lat pasjonuje się naukami ścisłymi, osiągając znaczące sukcesy w konkursach matematycznych. W...
IMAGE     Są takie chwile, kiedy człowiek zamyka kolejny rozdział swojego życia, by rozpocząć nowy. Jedną z osób, która wykonała ten bardzo ważny krok, podejmując decyzję o przejściu na emeryturę, jest nauczycielka wychowania fizycznego niżańskiego liceum, Pani Danuta Porada, Z tej okazji 21.12.br. w murach naszej szkoły odbyło się oficjalne spotkanie pożegnalne, w którym – ze względu na obecną sytuację...
  W poniedziałek, 7 grudnia br., w naszym liceum społeczność szkolna świętowała mikołajki 2020. Specjalnie na ten czas uczniowie zgromadzili akcesoria kojarzone ze św. Mikołajem, by je zademonstrować podczas lekcji online, wykazując się przy tym pomysłowością, kreatywnością i poczuciem humoru. Nie brakło więc czapek mikołajowych, świątecznych swetrów i skarpet oraz innych elementów ubioru i scenografii domowej,...
      Informujemy, że  dzień 24 grudnia 2020 r. (czwartek) jest dniem wolnym od pracy. Szkoła w tym dniu będzie zamknięta.  Jednocześnie informujemy, że w dniu 23 grudnia 2020 r. (środa) i 31 grudnia 2020 r. (czwartek) sekretariat będzie czynny w godzinach 8.00 - 12.00.
IMAGE    Drodzy Nauczyciele i Uczniowie! Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w charytatywnej zbiórce funduszy na Dom Dziecka w Stalowej Woli. Nasz projekt społeczny nosi nazwę "Chcesz poczuć się lepiej? Pomóż drugiemu!" i jest organizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Bardzo prosimy o wpłacanie darowizn z dopiskiem ZBIÓRKA na podane konto do marca 2021 r. Wasza pomoc niezwykle dużo dla nas znaczy!...
    17.12.br. młodzież naszego liceum uczestniczyła w zajęciach online nt. „Dylematy moralne w życiu codziennym człowieka.” W roli prowadzącego wystąpił dr Antoni Płoszczyniec, pracownik Instytutu Filozofii i Socjologii, adiunkt Katedry Etyki Ogólnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.    Wprowadzenie do tematyki spotkania stanowiły rozważania o różnych sposobach rozumienia filozofii,  jej celach...
IMAGE                          Dominika Kochańczyk, uczennica kl. 2Cg, zdobyła 1. miejsce w „Konkursie wiedzy o finansach”, który odbył się 10. grudnia br. podczas konferencji podsumowującej projekt, współfinansowany przez Narodowy Bank Polski, Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Akademicki Portfel Wiedzy o Finansach.   W konkursie wzięło udział...
    Podkarpacki Kurator Oświaty zachęca uczniów, nauczycieli oraz wszystkich pracowników placówek oświatowych do wzięcia udziału w akcji SZKOŁA OZDROWIEŃCÓW. Akcja polega na pobraniu osocza krwi od ozdrowieńców, którzy przebyli COVID-19.   Więcej informacji na temat akcji dostępne jest pod adresem: https://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/szkola-ozdrowiencow-apel-do-mlodziezy-i-pracownikow-szkol/
    Zapraszamy rodziców/prawnych opiekunów uczniów klas I, II, III na spotkanie z wychowawcami klas. Spotkanie odbędzie się 16 grudnia 2020 r. (środa) w aplikacji Microsoft TEAMS wg harmonogramu: 16.30 – 17.00 – klasy II po gimnazjum 17.00 – 17.30 – klasy III 17.30 – 18.00 – klasy I 18.00 – 18.30 – klasy II po szkole podstawowej O szczegółach logowania rodzice/prawni opiekunowi zostaną powiadomieni poprzez...
IMAGE       W dniu 10.12.br. dr Małgorzata Trojańska, pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, odbyła z drugoklasistami naszej szkoły spotkanie online na temat: „Inny wśród nas, czyli kilka słów o osobach z niepełnosprawnością”. Zajęcia miały formę wykładu połączonego z dyskusją. Obejmowały (jak na ograniczone ramy czasowe) szeroki  zakres wiedzy...
IMAGE    Koleżanki i Koledzy Uczniowie CZARNIECKIEGO. Czas nauki zdalnej nie musi być monotonny. W poniedziałek, 7 grudnia pokażmy, że jest w nas wiele radości, entuzjazmu, kreatywności i poczucia humoru. Wystarczy, że podczas zdalnych lekcji w Waszym ubiorze pojawią się elementy akcentujące klimat Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia (np. czapka Mikołaja, świąteczny sweter itp.). Włącz kamerę i pochwal się na forum...
IMAGE   Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Nisku na tematyczną krzyżówkę przedmiotową. Konkurs polega na ułożeniu krzyżówki, której pytania dotyczą jednego, nauczanego w szkole przedmiotu. Po rozwiązaniu krzyżówki powinno powstać hasło główne: "MIKOŁAJKI W CZARNIECKIM". Dodatkowo krzyżówkę można wzbogacić elementami świątecznymi i związanymi z danym przedmiotem. Krzyżówka...
        W związku z wprowadzonymi zmianami w prawie oświatowym informujemy, że zmianie ulegają terminy związane z klasyfikacją: - do 16 grudnia 2020r. – poinformowanie uczniów i rodziców uczniów klas I, II i III o przewidywanej dla ucznia niedostatecznej ocenie klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych oraz o przewidywanym nieklasyfikowaniu. (przewidywane oceny niedostateczne z obowiązkowych zajęć...
IMAGE                     W związku z wprowadzonymi zmianami w prawie oświatowym informujemy, że: - do dnia 03 stycznia 2020 r. przedłużone zostało ograniczenie funkcjonowania szkoły. Zajęcia w tym czasie dla uczniów realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (kształcenie zdalne); - 23-31 grudnia 2020r. – zimowa przerwa świąteczna; - 4-17 stycznia...

Fundacja

Fundacja Kulczykow logo m

Nasza szkoła


rekrutacja 2021 22

2021 liceum braz

  zlota szkola

Godziny pracy

pedagog psycholog

 

Biblioteka zaprasza

bibiotekalo

Pozytywka

Gaja

  Gaja Liver

Sabina Górecka

sabina

Nasi partnerzy

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odsłon

4453118
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni miesiąc
Ten miesiąc
Poprzedni tydzień
Wszystkie
47
1662
5572
4440928
44660
49415
4453118

Twój adres IP: 3.235.60.144
Czas na serwerze: 2021-07-31 01:48:20

logoBIP