Deklaracja dostępności
Koordynator do spraw dostępności w Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku:
Magdalena Adamiak – sekretarz szkoły
Kontakt:
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku,
37-400 Nisko, Plac Wolności 3,
tel: +48 15 841 20 31,
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
strona internetowa:www.lo.nisko.pl
Do zadań koordynatora należy w szczególności:
- wsparcie osób ze szczególnymi potrzebami w dostępie do usług świadczonych przez Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku,
- przygotowanie i koordynacja wdrożenia planu działania na rzecz poprawy zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami przez Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, zgodnie z minimalnymi wymaganiami służącymi zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, określonymi w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami,
- monitorowanie działalności Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, w zakresie zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
Deklaracja dostępności
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://www.lo.nisko.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
Strona nie jest przystosowana dla urządzeń mobilnych. Brak możliwości zmiany kontrastu.
Wyłączenia
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
1. zamieszczone informacje są w postaci artykułów lub załączników, które nie są dostępne cyfrowo w całości, gdyż zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej
2. zamieszczone informacje w postaci załączników są w postaci skanów z uwagi na charakter informacji jaki jest niezbędny do opublikowania informacji,
3. filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych i niedosłyszących,
4. dokumenty mogą nie mieć dowiązanych etykiet tekstowych,
5. część z opublikowanych multimediów oraz zdjęć nie posiada opisu alternatywnego, mają one charakter promocyjny lub dekoracyjny i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia:
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Magdalena Adamiak.
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon: 15 84 12 031
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z Panem Krzysztofem Śnieżkiem, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 15 84 12 031, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Za niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku
- Adres: pl. Wolności 3, 37-400 Nisko
- E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Telefon: 15 8 412 031
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, Plac Wolności 3, 37-400 Nisko (LO Nisko).
Budynek składa się z dwóch części. Obie części połączone są łącznikiem z podjazdem dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Podjazd wyposażony jest w barierki.
Teren szkolny posiada parking bez wydzielonych miejsc dla niepełnosprawnych. Wjazd na parking jest od strony ul. E.Kwiatkowskiego. Od parkingu wzdłuż boiska wielofunkcyjnego można się dostać do wejścia do pierwszej i drugiej części budynku z tzw. wysokim parterem i z istniejącymi barierami architektonicznymi bez podjazdu dla wózków.
Wejścia są ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły.
Dla osób z niepełnosprawnością ruchową istnieje możliwość dostania się do obu części budynku korzystając z platformy zewnętrznej z szybem samonośnym do pionowego transportu osób. W tym celu można podjechać wózkiem lub pojazdem przewożącym wózek bezpośrednio pod drzwi platformy. Zalecane jest wcześniejsze zgłoszenie telefonicznie (tel. 15 8 412 031) potrzeby skorzystania z platformy, wówczas pracownik szkoły udzieli wszelkiej pomocy w skorzystaniu z platformy i poruszaniu się po budynku szkoły. Platforma umożliwia dostanie się na parter, I piętro i II piętro (skrzydło północne) części głównej budynku.
Obok platformy znajduje się dodatkowe wejście do szkoły (strona wschodnia), z barierą architektoniczną w postaci kilku stopni schodów, bez podjazdu dla wózków, bez barierek.
W pierwszej części (głównej) budynku na parterze znajdują się m.in. sekretariat szkoły, biblioteka, aula, sale lekcyjne, gabinet stomatologiczny i gabinet pomocy przedlekarskiej. Na pierwszym piętrze znajdują się sale lekcyjne oraz księgowość. Drugie piętro składa się ze skrzydła południowego i północnego, na które prowadzą niezależne wejścia po schodach. Dzięki istniejącemu przejściu między sąsiadującymi salami lekcyjnymi ze skrzydła południowego i północnego, całe drugie piętro dostępne jest dla osób z niepełnosprawnością ruchową. W skrzydle północnym znajduje się gabinet pedagoga/psychologa, sale lekcyjne. W skrzydle południowym znajdują się sale lekcyjne.
Na parterze, I i II piętrze znajdują się toalety, które nie są dostosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Korytarze i opisane pomieszczenia (z wyłączeniem auli) dostosowane są dla potrzeb osób poruszających się na wózkach.
W drugiej części budynku (sportowej) na parterze, który w pełni dostępny jest dla osób z niepełnosprawnością ruchową, znajdują się m.in. sala gimnastyczna, szatnie, siłownia.
Poniżej parteru znajdują się m.in. pracownie komputerowe, gabinet pedagoga, które są niedostępne dla osób niepełnosprawnych ze względu na bariery architektoniczne.
Na parterze znajdują się toalety, które nie są dostosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
W LO w Nisku nie można skorzystać z usługi tłumacza polskiego języka migowego.
Nad wejściami nie ma umieszczonych głośników dźwiękowych dla osób niewidomych i słabo widzących.
W LO w Nisku nie ma pętli indukcyjnych.
Informacje dodatkowe
Ułatwienia
- Użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą klawisza Tab + Enter.
- Linki - także te prowadzące do serwisów zewnętrznych – w zdecydowanej większości otwierają się w tym samym oknie. Dzięki temu użytkownik ma pełną kontrolę nad swoją przeglądarką.
- Zadbano o odpowiedni kontrast tekstu do tła. Dzięki temu materiały osadzone na stronie są czytelne także dla osób słabiej widzących.
- Osoby zamieszczające teksty na stronie dokładają starań, aby były one zrozumiałe oraz formatowane w sposób zgodny z zasadami dostępności.
























